Yazlık Kazak Yapımı

Yazlık Kazak Yapımı

Örgü modellerinin modası yaz geldiğinde de geçmek bilmiyor. Pek çok insan yaz geldiğinde de örgü modasına ayak uydurarak, cıvıl cıvıl bir görünüm elde edebiliyorlar. Özellikle kendi modasını yaratmak isteyecek kişiler, örgü modelleri hakkında pek çok yeni modeli deneyebiliyor. Yazlık kazak modeli de yine yaz aylarında severek kullanabileceğiniz modeller arasında yer alıyor. Herkesten daha farklı bir moda tarzı yakalamak isteyenler için önerilen bu model, bugüne kadar kimsenin görmediği tarzın izlerini taşıyacak.

Yazlık Kazak Nasıl Yapılır?

Derya Baykal örgü modelleri içinde olan bu model, oldukça hafif bir kazak modelidir. Her parça ile birlikte rahatça kombin yapabileceğiniz seçenekler arasında yer alır. 400 gram ip edindikten sonra 6-7 numara şişle birlikte yazlık kazak modelini yapmaya başlayabilirsiniz. 38 beden için ideal olacak bir model olacaktır. Öncelikle ön ve arka kısma 60 ilmek çekerek işe başlayın. Ardından 1 ters ve 1 düz olmak üzere 6 sıra lastik örün. Arkada ise pirinç örgü şeklini kullanın. Lastiği ördükten 36 cm sonra ise, iki yan tarafta 2 düz ilmek için, her sırada bir sıra ilmek eksiltin. Bu şekilde kazağın reglan kesimini yapın. Öndeki lastikten 14 ilmeği ise pirinç örgü olarak örün. Daha sonra 3 ilmek ters,4 ilmek düz, 7 ters, 4 düz şeklinde devam edin. Ortadaki 4 ilmeği de 3 sıra saç örgüsü yapın. Bu adımdan sonra da ilmekleri içe doğru katlayarak, baklava şeklinde kesimini yapın. Kollara gelince ise 2-1 şeklinde kesim gerçekleştirin. Kollara 37 ilmek çekerek başlayın. 2 sıra lastiğe 15 ilmek ters, 3 düz, 1 ters şeklinde devam edin. Daha sonra baklava şeklinde örmeye başlayarak modeli bitirin.

Yazlık Örgü Modelleri:

Yazlık örgü modellerinin arasında pek çok parçayı görmeniz mümkündür. Başta olmak üzere, yazlık örgü elbiseler ve yazlık örgü etekler en çok kullanılan parçalar arasındadır. Aynı zamanda örgü modası başka parçalarda da çok sık şekilde kullanılmaya devam ediyor. Özellikle örgü lif modelleri kullanım açısından daha iyi bulunduğundan bir türlü vazgeçilmeyen parçalar arasında yer alıyor.

2017 Yazlik kazak modelleri - Yazlık Kazak Yapımı bayan örgü fileli kazak modelleri - Yazlık Kazak Yapımı bayan yazlık örgü modelleri - Yazlık Kazak Yapımı Tig isi kazak yapimi - Yazlık Kazak Yapımı Yazlik kazak modelleri - Yazlık Kazak Yapımı yazlik kazak modelleri 2017 - Yazlık Kazak Yapımı

Videolu Anlatım


Bir önceki yazımız olan Tunik Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elde tunik dikimi, şifon tunik dikimi ve tesettür tunik dikimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: guzel bayan yazlık kazak
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yazlık Kazak Yapımı |
DMCA.com Protection Status
Örgü modelleri | lif modelleri