Vitrin Takımı Örnekleri

Vitrin Takımı Örnekleri

Vitrin takımları, hanımların bardaklarını ya da çeşitli nesnelerini koymak ve bunları şık göstermek amacıyla evlerinin çeşitli alanlarında serili olan dantel unsurlar olarak yorumlanabilmektedir. Eski zamanlarda çok daha fazla kişi vitrin takımı kullanıyor olsa da günümüzde evinde vitrin bulunan çok az sayıda kişi bulunmaktadır ve bu kişiler de genellikle dantelli vitrin takımlarını tercih etmemektedir. Ancak nostalji seven, halen dantel takımları ile vitrinleri, fiskoslarını ya da dolaplarını süslemek isteyen kişiler için birbirinden farklı vitrin takımı modelleri bulunmaktadır. Vitrin takımı modelleri bir dantel ipi ve tığ yardımı ile örülmektedir. Vitrin takımı oluşturmak istiyorsanız, siz de üzerinde uğraş vererek kolaylıkla vitrin takımı oluşturabilirsiniz.

Vitrin Takımları Ne Kadar Sürede Oluşturulur?

Vitrin takımları, isminden de kolaylıkla anlaşılabileceği gibi birçok farklı danteli ifade etmektedir. Bir takımda yaklaşık 20’ye yakın parça kullanılmakta, bu parçalar da vitrinde farklı yerlere konulmaktadır. Bu sebepten ötürü vitrin takımlarını oluşturmak ve işlemek hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilmektedir. Evinizde yer alan vitrinin ya da masanın büyüklüğü de takımlarınızı oluşturmak için geçmesi gereken süreyi belirleyecektir. Ancak 15 gün içerisinde bütün vitrininiz için güzel ve şık takımlar oluşturmanız mümkündür. Vitrin takımları, hanımların favorileri arasında yer almakla birlikte, özellikle eskiye merakı olan, nostalji ve vintage ürün anlayışı olan gelinlerin de favori ürünleri arasında yer almaktadır.

Vitrin Takımları Örnek Modeller

Vitrin takımları oluştururken, ister e isterseniz dikdörtgen, isterseniz de yuvarlak detaylarla parçalar oluşturabilirsiniz. Çeyiz takımlarının genel özelliği düşünüldüğünde vitrin takımlarında da hanımların örmek amacı ile en çok tercih ettiği motiflerin çiçek ve kalp detaylar olduğunu söylemekte fayda bulunuyor. Birçok bayan çeyizinde kullanmak üzere seçmiş olduğu model için dantel detaylarla işleme yapıyor ve ardından bu parçaları vitrininde kullanmak üzere bir araya getiriyor. Bu açıdan bakıldığında vitrin takımlarıının hanımların oldukça emek harcadıkları bir el ürünü olduğunu da söylemek mümkün. Günümüzde hanımlar hem kendi başlarına hem de dilerlerse ailelerinin de yardımı ile kendi çeyizleri için vitrin takımı oluşturabilmektedir.

Ayrıca aşağıda yer alan videolar ile de Vitrin takımı örneklerine ve modellerine ulaşabilirsiniz.

Vitrin Takımı Örnekleri 2017


 

Çeyizlik Dantel Salon Vitrin Takımı (İstek Üzerine) Anlatımlı Yapılışı


Bir önceki yazımız olan Öne Çıkan İğne Oyaları başlıklı makalemizde farklı tarzda iğne oyası modeli, öne çıkan iğne oyaları ve yeni model iğne oyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: tu oyasi yeni
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Örgü modelleri, Tığ İşi, İğne Oyası, El İşi, Kadın Hobileri

Vitrin Takımı Örnekleri Vitrin Takımı Örnekleri |
DMCA.com Protection Status