Tunik Nasıl Dikilir?

Tunik Nasıl Dikilir?

Kış veya yaz aylarında kadınların üzerinde sıklıkla görebileceğimiz bir kıyafet çeşidi olan tunik her tarz bayana hitap edebilmektedir. Kadınlar her zaman kıyafetlerine büyük önem verirler ayrıca aynı kıyafeti başka bir kadın da görmek istemezler. Bu yüzden kendi tuniğinizi örerek farklı olabilir hem de size hitap eden bir tuniğe sahip olabilirsiniz. Hem tesettürlü hem başörtüsüz kadınlar için birebir olan tunik kullanışlı bir kıyafettir.

 

ELDE TUNİK DİKİMİ

Elde tunik dikimi maliyeti düşük ve kendinize özgü bir tuniğe sahip olmanız açısından çok avantajlıdır. Tuniğinizi desenli ya da sade yapmak sizin beğeninize kalmış bir durumdur. 1 ters, 1 düz olarak 10 santimetre civarı lastik örerek burgunuzu yapabilir ya da bu aşamayı atlayarak sade bir tunik örmeye başlayabilirsiniz. 2 sıra çift ters örgü, 8 sıra çift düz örgü, 2 sıra da çift ters örgü yaparak ön yüzeyi örün. Arka kısma geçecek olursak 9 sıra çift ters, 2 sıra çift düz, 8 sıra çift ters 2 sıra çift düz, 9 sıra çift ters örerek 10 santimetreye ulaşın. Sıra ön kısma geldiğinde orta bölümde olan 8 çifti şişten çıkarmalısınız,4 tanesi sağ kısımda olan ikiliyi sol şişe, 4 tanesi sol kısımda olan çifti ise sağ şişe takmalısınız.  Ardından hepsini farklı bir şişe alarak örmelisiniz. Ön bölümde burma şeklinin oluştuğunu gördükten sonra 20 cm daha örün. Söylenen ölçüler elde tunik dikimi için ortalama rakamlardır ve çok uzun bir tuniğe sahip olmak istiyorsanız dilediğinizce ölçüleri arttırabilirsiniz. Yaka bölgesine geldiğinizde ilmekleri ikiye ayırın ve her dizide 1’er azaltarak 1 ters 1düz şeklinde 4 adet ilmek örmelisiniz.

Tunik Dikimi

TUNİĞİN KOL KISMI NASIL YAPILIR?

Kol kısmını kesmek için 2 de 1 şeklinde kesme işlemini yapınız. Tuniğin yaka ve omuz kısmını elinizde son 5 ikili kalana kadar kesme işlemini devam ettirin. Tunik kolları için 15 ikili ile başlayınız. 1 düz 1 ters olacak şekilde 10 santimetre örün. Ardından düz şekilde örün ve 2 sırada 1 tane ilmek atıp 20 çifte ulaşın. Tuniğin koltuk altı kısmına gelindiğinde 2 de 1 olacak şekilde kesin. Ardından her dizide iki taraftan da 1’er azaltarak omuza ulaşın ve elde tunik dikimi sizin için tamamlanmış olsun.

Ayrıca videoyu izleyerek de yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz.


 

Bir önceki yazımız olan Çeyizlik Nevresim Takımları başlıklı makalemizde çeyizlik nevresim takımları, çeyizlik nevresim takımları 2017 ve çeyizlik takımlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
DMCA.com Protection Status