Örgü Modelleri

Tığ Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Tığ Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Şüphesiz ki bir kızın çeyiz sandığının en özel en güzel parçalarından bir tanesi de, kenar işlemeli tığ oyalı havlular.

Öyle güzel öyle özel öyle emekli göz nuru havlu kenarları, tığ oyaları var ki insan değil elini yüzünü silmek, seyirlik askıya bile asmaya kıyamıyor J

Öncelikle tığ oyasının ne kadar marifet istediğinden ve şiş kullanımına göre daha zor olduğundan bahsetmek isterim. Bu yüzdendir ki örgülere göre tığ oyası motifler daha ince daha narin daha emek isteyen ve daha hoş görünen el emekleridir.

Tığ oyasının yanı sıra bir de iğne oyası var kii, akıllara zarar. Tek tek uğraşıp motifler çıkarmak mı dersiniz, onları birbirine uydurmak mı bilemem.

Ama gerçekten de emek harcandıkları daha görüntülerinden belli. Hele ki bir de yapmayı denedi iseniz, zorluğunu anlamanız daha mümkün olacaktır.

Tığ oyası havlu kenarı modelleri o kadar çok çeşitli ve o kadar çok fazla ki. Hangisini anlatsam bilemedim.

Baharı, yazı ve doğayı havlularınıza taşıyan o incecik narin çiçek desenleri, çiçek motifi sevmeyenler için birbirinden farklı geometrik desenleri, abartı ve şah şahı sevenler için boncuklu taşlı tığ oyalarını havlu kenarlarında görmeniz mümkün.

Rengârenk cıvıl cıvıl bir iğne oyası havlu kenarı, dümdüz sıradan beyaz bir havluyu bile öyle değiştirebilir ki inanamazsınız.

O basit dümdüz sıradan havlu birden göz alıcı, muhteşem bir hale geli verir.

Tığ oyası, havlu kenarları modelleri genelde, günlük havlu kullanımına pek de uygun değildir. Çünkü hepsi el emeği göz nuru olup, her yıkamada özen ister, yıkadıktan sonra ütü ister…

 

Bir önceki yazımız olan El Örgüsü Terlik Modelleri başlıklı makalemizde El Örgüsü Terlik Modelleri, el örgüsü terlik modelleri 2015 ve el örgüsü terlik yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status