Örgü Modelleri

Tel Toka İle Saçları Düzleştirme Yöntemi

Tel Toka İle Saçları Düzleştirme Yöntemi

Merhaba hanımlar;

Her hanımın evinde mutlaka olan, yatak odasının olmazsa olmazlarından olan düzleştiriciniz ile düz hale getirebilme imkanımız var fakat bu sizin ve saçlarınız için ilerleyen zamanlarda saçlarınızın kırılmasına ve yanmasına neden olacağı için çok sık aralıklar ile yapmamanızı tavsiye ediyoruz.  Düzleştirici kullanmadan saçlarınızı düz hale getirebilmek için yapabileceğiniz diğer yöntemlerden biri de her gün kuaförünüze uğrayarak fön çektirmek olabilir fakat bu da sizin için ekstra bir maliyet doğuracağı için her bayan bu imkana sahip olmayabilir. Bu yöntemlerin dışında sizlere saçlarınız ne kadar uzun olursa olsun ya da ne kadar zor saçlara sahip olursanız olun tel toka ile saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece aşağıda sizler için vereceğimiz taktikleri uygulamak olacak.

 

Öncelikle yapmanız gereken saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için her gün ya da gün aşırı yıkamanızı tavsiye etmek ile işe başlayabiliriz. Saç kremi kullanmak gibi bir alışkanlığınız yoksa saç kremi kullanmak saçlarınızı hem uzun süre düz kalmasını hem de yumuşak olmasına yardımcı olacağı için saç kremi kullanabilirsiniz. Bu genellikle yaz aylarında kullanabileceğiniz bir taktik olabilir çünkü saçlarınızı yıkadıktan sonra kurulamamanız gerekmektedir. Saçlarınızı kurulamak için kullanacağınız havlu ya da saç kurutma makineleri saçlarınızın elektriklenmesine ve doğal olarakta saçlarınızın kabarmasına neden olacağı için saçlarınızı kurutmamanız ve bunu sadece üşütmemeniz için yaz aylarında uygulamanız daha iyi bir seçim olacaktır.

 

Gelelim saçlarınızı tel toka ile nasıl düzeleştirebilirsiniz bunun yanıtını vermeye, her bayanın saçları aynı olmayacağı için saçlarınızın kalınlıklarına ve saç yoğunluğunuza göre saçlarınızdan 4 ya da 6 tutam ayırarak her tutamı tuttuğunuzda yavaş ve oldukça nazik olursanız saçlarınızın elektriklenmesini önleyeceğiniz için saçlarınızın kabarmasını önlemiş olursunuz. Tutam şeklinde tuttuğunuz saçlarınızdan her yerine eşit uzaklıkta tokalar takın. Aynı işlemi diğer ayırmış olduğunuz tutamlara da uygulayın. Saçlarınıza istediğiniz miktarda tel tokaları taktıktan sonra tel tokalarınız çıkmayacak şekilde kafanıza bir havlu sarın ve 1 gece kafanızda kalacak şekilde bırakın. 1 geceyi saçlarınızda tokalar ile geçirdikten sonra Saçlarınızı acıtmamak için yavaşça tel tokaları çıkartın. Aksi taktirde saçınıza vermek istediğiniz şekli bozabilirsiniz. Bu yöntemin en sonunda ise yapmanız gereken, saçlarınızı taramaktır. Fakat saçlarınızı tararken fırçanız ile değil de geniş dişli bir tarak kullanın. Anlattığımızı uygularsanız eğer saçlarınızın düz ve nemli olduğu için yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Saçınız nemli olduğu için saçlarınızı uzun bir süre düz şekilde kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları başlıklı makalemizde çoçuk saç örgü modelleri ve yapılışı, Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları ve çoçuk saç örgüleri modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status