Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Hanımlar bugün ki yazımızda şiş ile erkek bebek patiği nasıl örülür hakkında yazmış olduğumuz makaleyi yayınlamak istiyoruz. Sizlerde aşağıda yer alan bilgiler ve en aşağıda bulunan videoyu izleyerek bebek patiğini yapabilirsiniz.

Anneler bebekleri için seçim yaparken hem rahatlık hem de sıklık arayışına girerler. Bebek için örülen patikler annelerin hem kurtarıcısı hem de kıyafetlerini tamamlayan güzel bir aksesuardır. Evde kendinizin kolaylıkla yapacağı modeller ile isterseniz günde bir kaç çift model patik örmeniz de mümkün. Yıllar geçse de saklayacağınız ya da hediye götüreceğinizde sizin el emeğiniz olduğu için çok değerli olacak ürünlerdir. Şiş ve tığ ile yapabileceğiniz ayrı ayrı modeller bulabilirsiniz. Detaylı bir anlatım ile daha önce eline hiç şiş almamış birisi dahi çok şık modeller örebilir. İki şişle örebileceğiniz basit ama şık bir modeli paylaşalım.

sis ile erkek bebek patigi yapilisi 1 - Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Başlarken iki renk ip, şiş, iğne, iplik ve düğmeye ihtiyacımız var. Şişin üzerine önce 22 ilmek atarak başlıyoruz, ilmek sayısı bebeğin ayına göre ayarlanabilir. Örgümüzün çok sıkı olamamasına özen gösteriyoruz. Yaklaşık 60 sıra haroşa modeli ile ilerleyelim. Örgümüz hem önden hem arkadan düz model olacak şekilde olmalıdır. 60 sıra örgümüzü bitirdikten sonra 8 ilmek kesiyoruz.

sis ile erkek bebek patigi yapilisi 2 - Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Diğer tarafta 14 ilmek kalacak ve beyaz iplikle bu bölümü örmeye devam edeceğiz. Beyaz ip ile örülen kısma geçince bir sıra ters bir sıra düz örmeye devam edeceğiz. 4 sırayı beyaz ip ile örmüş olacağız. Araları mavi ip ile haroşa örmeye devam edeceğiz. Toplamda 8 beyaz ip ve 7 mavi ip ile yükselmiş bir parça elde etmiş olacağız. Diğer uca katlayarak taban kısmının dikimini tamamlayacağız.

sis ile erkek bebek patigi yapilisi 3 - Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Beyaz kısıma gelince ilmekler ipin ucu sıkılarak bir araya toplayalım. Farklı renk iplik seçenekleri ile değişik modeller yapabilirsiniz. Ayakucu kısmının darlığının bebeğe göre ayarlanması gerekir. Bebeğin parmakların sıkışmadan rahat etmesi çok önemlidir.

sis ile erkek bebek patigi yapilisi 4 - Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Düğme yardımı ile de şıklığımızı tamamlayalım. Patik aksesuarlarında bebeklerin ayağını ağzına götürme eğilimleri olduğundan kolay kopacak, küçük parçaların kullanılmaması bebeğin sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Bir önceki yazımız olan Fare Şeklindeki Bebek Patiği Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde değişik örgüler, fare şeklinde patik örgü modelleri ve fare şeklindeki patik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: yetişkin erkek patik modelleri,erkek bebek en kolay patikler,erkek bebek patik ip regi deçenekleri,örgü modelleri bebek erkek
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
DMCA.com Protection Status