Örgü Modelleri

Örgü Modelleri

Örgü Modelleri

Teknoloji ve üretimde makineleşme arttıkça hayatımıza giren ürünler genelde tek tip ya da birbirine çok benzer oluyor. Eskiden insanlar birbirleriyle örgü modelleri paylaşırken günümüzde instagram butik linki paylaşır hale geldiler. Hal böyle olunca unutulmaya yüz tutmuş, yeni neslin pek ayak uyduramadığı, bir yandan da akıl almaz gelen bir konu örgü. Öyle ki eskiler internette gördükleri bir ürünün nasıl yapıldığını birkaç bakışta çözerken genç nesil için bir ürün tasarlamak hiç de o kadar kolay görünmüyor.

Örgü Modelleri

Örgü Modelleri Anlatımlı

Basitçe cevaplamak gerekirse örgü, alışkanlıklarla tecrübe edilmiş, öğrenildiğinde dünyanın en keyifli ve en kolay işlerinden biri. Öyle ki hiçbir tekstil eğitimi olmayan yüz binlerce insan bu güne kadar bu geleneği başarılı şekilde sürdürüp kendilerine özgü tasarımlara imza atmışlar.

https://www.orgumodellerimiz.com/kategori/orgu-modelleri/

Örgü ile basitçe kazaklar, yelekler ve nesilden nesile aktarılan patikler yapılabilmektedir. Öyle ki benim baba annemin yaptığı, gelecekteki eşim için tasarladığı patikleri eşime ilk verdiğimde oldukça duygulanmıştı.

Etek, şal, hırka, çanta ve bere de örgü ile diğer bir tabirle el ile gayet tabi yapılması mümkün olan ürünler. Özellikle soğuk kış günlerini hissetmeye başladığımız şu günlerde örgüye olan ihtiyacımız da bir kat daha artmış durumda. Hal böyle olunca güzel bir yazı ile örgünün hayatımızdaki yeri ve unutulmaya yüz tutmuş bu el emeği sektörü biraz daha sizlere detaylandırmak istedik.

Örgü, bebek ürünleri için uygun bir tarz mıdır?

Günümüz ebeveyni, evlatları için her şeyin en iyisi, en sağlıklısı ve en güvenilirini alma konusunda ısrarcı ve kararlı. Öyle ki binbir çeşit üründen seçim yaparken en çok baktıkları detaylardan biri kullanılan ürünün kalitesi. Bu da ürünün ne kadar organik olduğu, kumaş ve ipliklerini dahi detaylıca inceliyorlar.

Örgüde kullanılan yün ve yumak da bu anlamda önemini bir kat daha artırmıştır. Artık yünlerin de organik ve nispeten organik olmayanları olarak ikiye ayrıldığını görebiliriz. Örgü modelleri çıkarılırken herhangi bir şekilde kumaşın organik olması ya da olmaması değişikliğe yol açmamaktadır. Tiftikli yün, ya da benzeri yünlerle bere, şal gibi ürünler örülürken, hırka vb ürünlerde nispeten daha basit yün ve yumaklar tercih ediliyor.

İnternetteki lif modellerini kullanarak güzel bir lif yaratmak mümkün mü?

Bu da çok sorulan sorulardan biri, insanlar kendilerini temiz hissetmek için yüz yıllardır lif ve türevi ürünler kullanmaktadırlar. Hal böyle olunca lif modelleri de bir hayli farklı sayıda. Tahmin ettiğiniz gibi lifin temizleyici etkisinden çok bazen görüntüsü söz konusu olabiliyor. Bu nedenle lif alırken ve lif modellerine bakarken öncelikle görüntüsüne, ardından ürünün yapılabilitesine bakmak şart. Bu da modelin ne kadar kolay çıkarılıp çıkarılmadığıyla alakalı bir durum.

Sizlere örgü ve lif modelleri hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık, kusurumuz olduysa affola, soru ve sorunlarınızı web sitemiz üzerinden de bizlere ulaştırabilirsiniz.

Adres : https://www.orgumodellerimiz.com

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status