Örgü Modelleri

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışı

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışı

Merhabalar;Bugün sizler için sitemizde yer alan örgü modelleri kategorisinde örgü kız bebek elbiseleri  anlatımlı yapılışları konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışı Hakkında Bilgiler

Kız bebekleri hepimiz için önemlidir, onların bu kış aylarında üşümemesi, hasta olmaması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Google’nin aramalarında da bu kendini çokça belli ediyor. Annelerimiz, babaannelerimiz, anneannelerimizin zamanından kalma modelleri günümüze uyarlayarak yapılan örgü kız bebek elbiseleri günümüzde hala geçerliliğini korumakta.

Sizler için hazırlamış olduğumuz galerimizin dışında, resim galerimizin hemen altında yer alan Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışına göz atabilir. Kız bebekleriniz için giyisiler örebileceğiniz gibi, genellikle kız bebekler için kullanılan pembe rengi değiştirerek erkek bebek elbiselerini de örebilirsiniz.

 

Anlatıma geçmeden önce malzemelerimizi sıralayacak olursak;

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışı Malzemeleri ;

  • 4 Numara şiş,
  • İstediğiniz renkte ip.

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışı Anlatacak Olursak;

  • Elbisemiz iki parça olarak örülecektir. Elbiseye başlamak için ön örgü parçası kısmını yapabilmek için 4 numaralı şiş ile 100 ilmek atın ve 3 sıra haroşa örgü örneği örerek elbise etek ucundan başlayın ve 4 örgü tekniği ile birlikte bebeğiniz için istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. (Örnek verecek olursak 40 sıra düz örgü örgün )
  • Daha sonra diğer bir örgü tekniği olan Çift lastik örgü tekniğini kullanarak 2 ilmek düz örgü, 2 ilmek haroşa, 2 ilmek düz örgü örneği örerek 2 ilmek ters haroşa şeklinde lastik örgüsünü elbise kol kısmı olacak kadar örün.
  • Her iki kol kesimini yapabilmek için 8+8 yani 16 ilmek kadar eksiltin ve çift lastik örgü modeli ile örmeye devam edin. Elbisemizde yanlızca kol kesiminin yanlarından olacak şekilde her sırada 1 ilmek eksiltin ve bebek elbisesinin kare yaka kısmına gelecek kadar gelin. Askılı bebek elbisesinin askılarını örebilmek için 10 ilmek çift lastik örgüsü örgün. Daha sonra 28 ilmek kare yaka kesimini yapabilmek için ilmek eksiltin. 10 ilmek askı için ve terse döndüğünüzde 10 ilmek çift lastik örgüsü askılar için örmeye devam edin. Karşı şişte kalmış olan 10 ilmeği ise daha sonra öreceğiz.
  • Elbise askısı için istediğiniz boyut kadar örün. Askısının uç kısımlarına düğme deliği açın ve 10 ilmeği kapatın.
  • Az önce 10 ilmeği daha sonra öreceğimizi söylemiştik, örmeden şişte bekleyen 10 ilmeğe iplik bağlayarak askıyı ördüğünüz boyut kadar örün ve ilmekleri kapatın.
  • Beyaz yünden örmüş olduğunuz askılı bebek elbisesi modelinin arka kısmını aynı şekilde örmeye başlayın, burada dikkat etmeniz gereken husus ise askıların düğme ile birleştiği kısma düğme deliği açmıyoruz. Düz örgü ve lastik örgüsünden örmüş olduğunuz askılı volanlı bebek elbisesi modelini tersten diki ve daha sonra iğne iplik ya da tığ ile küçük bir kenar oyası çekerek düğmeler ile yaka çiçeği gibi süs yaparak örgüyü sonlandırabiliriz.

Yazımızın başında da dediğimiz gibi uzunluğunu siz kendi göz kararınız kadar örebilirsiniz.

Sizler için yukarı da hazırlamış olduğumuz resim galerisini gezerek fikirler edinebilir ve farklı modeller, teknikler uygulayarak çeşitli modeller çıkartabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status