Örgü Boyunluk Yapımı

Örgü Boyunluk Yapımı

Merhaba hanımlar;

Bugün örgü modelleri yapımı konularımızdan birisi olan Örgü Boyunluk Nasıl yapılır konusunu işleyeceğiz ve son günlerde çok sık aranan ve çok revaçta olan örgü boyunluk modeli yapımının nasıl olduğunu paylaşacağız.

 

Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Boyun ölçünüze göre ilmik atarak başlıyoruz ve 2 ters 2 düz istediğiniz uzunlukta lastik örgü örüyoruz ve orada bitiriyoruz. Daha sonra tığ ile 4 zincir örerek 3 ilmekte bir yuvalar olacak şekilde hazırlıyoruz.

Yanlarından 8 trabzan örerek ( Çift taraftan ) lastik kısmı için bırakıyoruz. Daha sonra yapmış olduğumuz yuvalara 3 zincir çek bir kere çık ve yine aynı şekilde 3 zincir çek bat ( bunu yaptığınızda kelebek şekli oluşturmuş oluyoruz )

İkinci yuvamız içerisine 7 trabzan örerek bu sırayı sonuna kadar örüyoruz. İstediğiniz uzunluğa yani boyun uzunluğunuza geldiğinde inci ile süsleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İğne Oyası Namaz Örtüsü Modelleri başlıklı makalemizde İğne Oyası Namaz Örtüsü Modelleri, İğne Oyası Namaz Örtüsü Modelleri ve yemeni örnekleri ve İğne Oyası Namaz Örtüsü Modelleri yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: Örgü Boyunluk,örgü boyunluk modeli,boyunluk yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Örgü Boyunluk Yapımı |
DMCA.com Protection Status