Örgü Bebek Patik Modelleri Anlatımlı

Örgü Bebek Patik Modelleri Anlatımlı

Merhaba hanımlar;

Bugün sizlerle beraber örgü bebek patiği modellerinin anlatımını yapacağız. Aşağıdaki anlatım ile birlikte sizlerde örgü bebek patik modellerinden istediğinizi yapabilirsiniz.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı;

  • Örgü bebek patiğimiz için tabandan başlıyoruz. 15 zincir çekerek üzerine trabzan örüyoruz. Yanlarından arttırarak 3 sıra trabzan örmeye devam ediyoruz.
  • Devam edecek olursak 1 sıra artmadan trabzan örüyoruz.
  • Renkli bir örgü patiği yapabilmek için 6 zincir çekerek bir yuva yapın ve içerisine 7 trabzan ile doldurun.
  • Daha sonra 8 zincir çekerek, üzerine 1 sık iğne 22’li trabzan, 1 adet 3’lü trabzan 2 adet 2’li trabzan ve 1 sık iğne örerek bu şekilde 7 yaprak oluşturun.
  • Beyaz ipimizi kullanarak yapraklarını sık iğne ile konturlayarak yaprağın uç kısmını patiği burun kısmına ekliyoruz. Yine böyle yaparak 7 yaprağı tamamlayın.
  • Son kısımda arka kısmına 2 sıra trabzan örerek 2 sıra da delik örün. Üzerine istediğiniz şekilde oya yaparak süslemeler yapabilirsiniz.

Yukarıdaki anlatımı yaparak, aşağıda sizler için galeri şekilde hazırlamış olduğumuz örneklerden seçmeler yaparak değişik örgü bebek patiği modelleri de yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Örgü Bebek Patiği Modelleri Anlatımları başlıklı makalemizde örgü bebek patik modeli, örgü bebek patik örnekleri ve örgü bebek patik yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: bebekpatik modelleri,anlatımlı örgü patik modelleri,bebek patik modelleri ve yapılışı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Örgü Bebek Patik Modelleri Anlatımlı |
DMCA.com Protection Status