Örgü Bebek Patiği Modelleri Anlatımları

Örgü Bebek Patiği Modelleri Anlatımları

Bebeklerimiz için en doğalını en güzelini yapmak varken neden sentetiklere kimyasallara boğalım değil mi ? Aldığınız birbirinden güzel renk ve çeşitte olan iplerle bebeklerinize yumuşacık, sıcak ve sağlıklı giysiler yapabilirsiniz.

Örgü seven ve bebeğini düşünen bayanlar için örgü bebek patiği nasıl yapılır sorusu sıkça rastladığımız bir sorudur. Bunun için sizlere kolay ve şık örgü patik yapılışını anlatacağız. Öncelikli olarak örgü modellerinde çok fazla çeşit, desen ve model var. Biz sizlere patiğin taban kısmını daha kalın ve dayanıklı olması açısından haraşo örmenizi tavsiye ederiz. Bilek kısmını dilerseniz anlattığımız modelde dilerseniz de başka modellerde yapabilirsiniz.

İpin kalınlığına göre kullandığımız şiş 4.5 numaradır. Örgü bebek patiği için 42 ilmek yeterli olacaktır. Ayağın büyüklüğüne göre ilmek sayısını artırıp azaltabilirsiniz. İlmek atarken çok sıkı yaparsanız örmede zorluk yaşayabilirsiniz. Bu nedenle ilk sıranızı biraz gevşek atabilirsiniz.İlmeklerin üzerine 6 diş haraşo örüyoruz.6 sıra tamamlandıktan sonra patiğin burun bölümünü yapmak için önce 15 ilmeği düz örüyoruz.Bundan sonraki 12 ilmeği de düz olarak örüyoruz. Fakat 12. İlmeğe geldiğimizde 12. ve 13. İlmekleri birleştirerek ilmek sayımızı bir azaltıyoruz. Ardından örgümüzün arka kısmını çeviriyor ve geriye doğru tekrar 12 ilmek örüyor ve 1 ilmek azaltıyoruz. Her iki tarafta da 9 ‘ar ilmek kalana kadar burun kısmını bu şekilde tamamlıyoruz. Ardından şiş üzerine atılan iplerle normal ilmekleri aynı anda alarak şerit, kurdele geçirebileceğimiz boşluklar, delikler açıyoruz. Dilediğiniz uzunluğa kadar düz ördükten sonra İki ilmeği beraber alarak kesme işlemini tamamlıyoruz. Kesme işlemini rahat giyilebilmesi için sıkı yapmayın.Şişten çıkan bebek patiğimizi ters çevirerek tığ veya iğne yardımıyla dikebilirsiniz. Aynı işlemleri patiğin diğer eşi için de uygulamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Örgü Bebek Patiği Modelleri başlıklı makalemizde bebek patiği modelleri, Örgü Bebek Patiği Modelleri ve Örgü Bebek Patiği Nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: bebek patikleri örnekleri,bebek patiği örnekleri,bebek patik örnekleri anlatımlı,bebek patikleri modelleri ve yapılışı,bebek patik örneği
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Örgü Bebek Patiği Modelleri Anlatımları |
DMCA.com Protection Status