Örgü Modelleri

Örgü Bebek Botu Anlatımlı Yapılışı

Örgü Bebek Botu Anlatımlı Yapılışı

Merhaba hanımlar; Bugün ki yazımız da artık havalar iyice soğuduğu için bebeklerinize kendiniz örebileceğiniz soğuk kış günlerinde bebeğinizin hasta olmasını engelleyebilmek için kullanabileceğiniz örgü bebek botu nasıl yapılır konusunu işleyeceğiz.

Kış aylarının kendini tamamen hissettirdiği günlerde bebeğinizin ayaklarını sıcacık tutmanın formüllerinden birisi olan örgü bebek patik yapılışını anlatıyoruz. Sadece anlatmak ile kalmayıp aşağıda galerimizde bulunan resimler ile de kendiniz istediğiniz modellerden bir tanesini örerek yapacağınız modeli çeşitlendirebilirsiniz.

Örgü Bebek çizmesi nasıl yapılır?

Örgü Bebek Çizmesi için öncelikle malzemelerimizden bahsetmek istiyoruz,

 •  Renkli iplikler, ipliklerin renkleri bebeğinizin cinsiyetine ya da sizin göz zevkinize göre değişiklik gösterebilir.
 •  5.5 mm tığ ( ya da nasıl bir ip kullanacaksanız ona uygun olabilecek şekilde tığ )

Artık isterseniz modelimizin nasıl yapılacağına geçelim. Burada anlatacağımız model 6-9 aylık bebekler içindir. Sizler ilmekleri ya da boyutlarını arttırarak daha büyük ya da daha küçük bebekleriniz için değişiklik yapabilirsiniz.

Örgü Bebek Botu Yapılışı

 • Tur başlarında 1 er zincir olacak şekilde zincir çekerek başlayalım.
 • 9 cm uzunluğunda, 13 adet zincir çekerek devam edin. 7 sık iğne yapın. Sonraki iki ilmek içine tekli trabzan olacak şekilde devam edin. Sonraki ilmeğe bir trabzan ilave edin. Yanındaki ilmeğe aynı yere 2 adet trabzan yapalım. Zincirin diğer tarafından olacak şekilde devam ederek 1 trabzan, 2 tekli trabzan, 2 trabzan, 8 sık iğne şeklinde yapın.
 • turda ise 8 dık iğne, 2 tekli trabzan, 1 trabzan yapın. Daha sonraki ilmeğe aynı yere 2 trabzan yapın. Aynı yere 2 trabzan işlemini 3 kez daha tekrar edin. Sonra 1 trabzan, 2 tekli trabzan, 8 sık iğne yapın.
 • Turda ilk ilmeği aynı yere 2 sık iğne yapın. Sonra 6 sık iğne ile devam edin. 2 tekli trabzan, 4 trabzan yapın. Daha sonra aynı yere 4 kez 2 trabzan yapın. Devam edecek olursak 4 trabzan, 2 tekli trabzan, 6 sık iğne, son ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yapın.
 • 4, 5, 6. Turları ise herhangi bir arttırma yapmadan 36 sık iğne olarak örmeye devam edin.
 • Turda eksiltmelere başlayalım. 10 sık iğne,2 trabzan birlikte örüyoruz. 12 sık ipne, iki trabzan birlikte örerek devam ediyoruz ve 10 sık iğne yaparak tamamlıyoruz.
 • Turda 10 sık iğne, 2 trabzanı birlikte örüyoruz. 10 sık iğne, 2 trabzanı birlikte örüyoruz. 10 sık iğne olacak şekilde tamamlıyoruz.
 • Turda ise 10 sık iğne, 2 trabzan birlikte örüyoruz. 8 sık iğne, iki trabzanı birlikte örüyoruz. 10 sık iğne olacak şekilde tamamlıyoruz.
 • Turda 10 sık iğne, 2 trabzanı birlikte örüyoruz. 6 sık iğne, 2 trabzan olacak şekilde örerek, 10 sık iğne olarak tamamlıyoruz.
 • Turda ise herhangi bir arttırma yapmadan 28 sık iğne olarak örüyoruz.
 • Turda renk değişimlerini yaparak 1 sık iğne, 1 zincir, 1 sık iğne olarak tur sonuna kadar örmeye devam ediyoruz.

 

Bu örneğimizi 9-12 aylık bebekler için örmek istiyorsanız eğer 15 zincir çekerek başlıyoruz ve aynı yukarıdaki tekniklere ve arttırmalara göre örebilirsiniz.

Eğer bu örneği 18-24 aylık bebeğiniz için örmeyi planlıyorsanız eğer 17 zincir çekerek örmeye ve yukarıda önerilen şekilde devam ederek tamamlayabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bebek örgü botu modellerini galeri şekilde gezebilirsiniz. ( Küçük resimleri büyütmek için resimlerin üzerine tıklayarak galerimizde dolaşabilirsiniz. )

Bir önceki yazımız olan Saç Örgü Modelleri Yapılışı başlıklı makalemizde saç örgü modelleri 2015, saç örgü modelleri 2015 yapılışı ve saç örgü modelleri anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status