Örgü Bayan Şal Modelleri

Örgü Bayan Şal Modelleri

Günlük kıyafetlerinizin, abiyelerinizin üzerine uygulayabileceğiniz farklı modelleri, desenleri ve motifleri olan bir örgüdür. Bayanların en çok tercih ettiği ürünler arasındadır. Çok işlevsel olması ürünün tercih edilmesini etkiler.

Farklı alanlarda kullanabileceğiniz birkaç örgü bayan şal modeli vereceğim sizlere.

Renkli şalları seven ve günlük kullanmak isteyenler için şimdi vereceğim şal modeli size göre. Kullanacağımız malzemeler angora ip farklı renklerde.4 renkten bir yumak beşinci renkten iki yumak almanız gerekecek. Üç numara tığ kullanabilirsiniz. Şalı örerken tırabzan ve sık iğne modelini kullanacağız. Şalımızı örmek için on zincir çekilerek birleştirilir. Üçlü tırabzan yaparak 24 tırabzan ile doldurulur. Sekiz tane yedi zincir örülür iki ilmek atlanıp bir sık iğne yapılır. Diğer bir renk alınarak yedi zincir çekilip yedi tırabzan çekilir. Beş zincir çekilir köşeler sık iğne yapılarak köşe tırabzanlar tamamlanır. Farklı farklı renklerde yapılan bu kare motifler birleştirilerek şal yapılır. Beş motif enine on beş motif boyuna yapılabilir. Şalınızın uçlarına dilediğiniz renkten püsküller yapabilirsiniz.

Abiyelerin, gece kıyafetlerin üzerine de kullanabileceğiniz bir şal örgü modeli var sırada. Biz yün ve simli ip tercih ettik siz başka iplerle de yapabilirsiniz.250 gr ip şalımızı örmek için yeterli olacaktır. İki numara tığ ile kalıbı çok güzel düşüyor.

Örgümüze zincir ile başlıyoruz. Doksan altı adet zincir çekip zincirlerin uzunu birleştirip bir çember elde ediyoruz. Ardından bir zincir çekin ve üç zincir atlayarak bir sıra tırabzan örün. İkinci sıraya geçtiğinizde bir zincir üzerine dört tırabzan örün. Dokuz zincir çekerek dört adet tırabzan yapın. Üç zincir çekerek beşinci zincir üzerine altı tane tırabzan yapın.Altı tırabzan yaptığınız yerleri yaprak yaparak devam edin.İstediğiniz uzunluğa gelince tüm oluşan kafesleri toplayıp bitirin.

Bu kategoride daha çok içeriği ulaşabilmek için Örgü Şal Modelleri kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Arama Terimleri: Sal modellerı,Şal örnegi,orgu sal,sal modeli,örgü şal yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Örgü Bayan Şal Modelleri |
DMCA.com Protection Status