Modern Yazma Örnekleri

Modern Yazma Örnekleri

Her şeyde olduğu gibi yazmalarda da her sezon şekiller ve renkler değişmektedir. Değişen yazma modasına göre yazma kenarı örnekleri de şekillenir. Çeyizlerin vazgeçilmezi ve günlük hayatımızda da sık sık kullandığımız yazma kenarlarının son trendlerini sizlerle paylaşıyoruz. En yeni yazma örnekleriyle hem modern hem de daha şık ev kombinleri yapabilecek ve çeyizlerinizin bu değerli parçalarının güzelliğini ortaya çıkaracaksınız.

beyaz-pembe-yazma

 En Yeni Yazma Örnekleri

Son yıllarda hazır örneklerin çıkmasıyla, daha hafif ve modern göründüğü için hazır yazmalar tercih edilmeye başlandı. Esasında bunun nedeni çeyizlerden çıkarılan yazmaların hem kendisinin hem de oyalarının modasının geçmesiydi. Eski model yazmalar karmaşık desende oluyor ve oyaları da daha ağır modellerden seçiliyordu. Bu yüzden yazma kullanan bayanlar bu ağır ve kullanımı zor modellerin yerine hazırlarını tercih ediyordu. Ancak son yıllarda değişen yazma modelleri ve modern yazma kenarı örnekleri ile tığ işi ve iğne oyası yazma örneklerine olan ilgi tekrar arttı. Hafif tek renk yazmalara uygun olarak örneklerde de daha kullanışlı ve hafif modeller tercih edilmeye başlandı. Özellikle iğne oyası en çok tercih edilen tür haline geldi. Bunun nedeni elbette şık görünümü ve özellikle tek renk modellerde tek renk iplik kullanımıyla hoş bir görüntü oluşturması.

İğne oyası ve tığ işi yazma kenarı örneklerinde kullanılan boncukların yerini pullar aldı. Yazmayı ağırlaştıran ve klasik bir görünüm veren boncuğun yerine daha hafif ve basit modelleri bile şık hale getiren pullar kullanılmaya başlandı. Yuvarlak pulların yanında, çiçek ve yaprak desenli pullar da seçilen modele uygun olarak tercih ediliyor.

yesil-kirmizi-sari-yazma

Şık desenler ve tek renklerin hakim olduğu yazma modasında yazma kenarı için seçilen renk aralıkları oldukça geniş. Genelde yazmaya uyumlu ve göz yormayan tek renkler görülse de pulların veya farklı desenlerin kullanıldığı çok renkli modeller de mevcut.

Renkli simli iplerin yanında kurdelelerin kullanıldığı tığ işi yazma örnekleri de bu sezon yazmalarda sık sık karşınıza çıkacak.

Bir önceki yazımız olan Bohça Dantel Modelleri başlıklı makalemizde bohça dantel modelleri, bohça trend modelleri ve farklı bohça modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Modern Yazma Örnekleri |
DMCA.com Protection Status