Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli

Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli

Daha anlatımını okurken örmeye başlamak isteyeceğiniz oldukça kolay bir modelle sizinleyim. Kolay ve dikişsiz kız Bebek yeleği örnekleri arasında şimdi anlatacağım modele yakadan başlanıyor ve dikişsiz olarak giydirmeye hazır hale geliyor.

Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Gelelim yeleğimizin yapımına, orta kalınlıktaki bir yün ve ortalama 3-3,5 numatralı şişle yapabileceğiniz bu modele öncelikle haroşa örgü ile başlıyoruz. 60 ilmekle başlayacağımız yeleğimize yaklaşık on sıra kadar haroşa örgü öreceğiz. Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli yapılışına devam edecek olursak;

Her yeni sıra dönüşünde son kısımlarda artırma yaparak 100 ilmeğe ulaşıyoruz. 100 ilmeğe ulaşmaya iki sıra kala tek düğmemiz için ilik açmayı unutmadan kol kesimini gerçekleştirelim. Artık yeleğimizin yaka kısmı tamamlanmış durumda.

Kol kesiminin ardından elimizdeki 100 ilmeği şu şekilde bölerek öreceğiz; 4 adet haroşa, 16 sıra düz örgü, 10 ilmek kol için kesilecek, 40 ilmek düz örgü öreceğiz. 40 ilmek düz örgü kısmı yeleğin arka kısmını oluşturacak. Tekrar 10 ilmek kol için kestikten sonra 4 ilmek haroşa ile yaka başlangıcımıza ulaşmış olacağız.

Anlatımlı kız bebek yeleği modelimizin çatısı hazır hale geldi bile. Sırada beden kısmının örülmesi var. Yeni sıramızda 4 adet haroşa, 16 adet düz örgü öreceğiz, eksilttiğimiz 10 ilmek yerine ilmek attıktan sonra 40 adet düz ilmek ile yeleğin arka kısmını oluşturalım. Diğer kol için kesmiş olduğumuz 10 ilmeği de şişe attıktan sonra 16 sıra düz ve 4 sıra haroşa ile sırayı bitirelim.

Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli Yapımı

Yukarıda anlattığım son sırayı yeleğin boyu istediğiniz uzunluğa gelecek şekilde tekrarlayın ve boyu istediğiniz kadar olduktan sonra keserek yeleği tamamlayın.  Kız bebek yeleği modeli olan yakadan ve dikişsiz olarak örülen bu kolay, kolay ve dikişsiz kız bebek yeleği modeli ni kısa sürede zevkle öreceğinize eminim. Bu yelek özellikle örgüye yeni başlayanlar için ideal bir model.

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Bebek Yelek Anlatımlı Örneği başlıklı makalemizde Tığ İşi Bebek Yelek Anlatımlı Örneği, tığ işi bebek yelek modelleri anlatımlı ve tığ işi bebek yelekleri açıklamalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: [keyword]
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli |
DMCA.com Protection Status