Kolay Saç Bandı Yapılışı

Kolay Saç Bandı Yapılışı


Örgüye yeni başlayanlar ve ufak ufak şerler örmeyi sevenler için çok güzel bir modelimiz var. Bu örgü saç bandını isterseniz yapıp satabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10-15 TL ye satılabilen bu bandı artık sizde evde yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan bandana nasıl yapılır konusuna da göz atabilir, bandana hakında hakkında bilgiler de alabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta bir ip
  • 5 – 4 numara şiş

Saç Bandının Yapılışı

Örgü saç bandı yapılışına şişimize 11 ilmek atarak başlıyoruz. İstediğiniz örneği yapabilirsiniz ama biz bu saç bandında tekli pirinç örneğini kullanıyoruz.

kolay orgu sac bandi yapilisi 1 - Kolay Saç Bandı Yapılışı

Bir düz bir ters sıra sonuna kadar örüyorsunuz. Arka sırada düzleri ters olarak tersleri de düz olarak örüyorsunuz.

kolay orgu sac bandi yapilisi 2 - Kolay Saç Bandı Yapılışı

Bu şekilde her sırada önceki düzün üzerine ter tersin üzerine düz örgü yaparak başınızın çevresi kadar örüyorsunuz. Örgünüzü örerken arada bir baş çevrenizde ölçmeniz gerekmektedir. Ölçü alırken de örgünüzü çekerek esnetmeyin.

kolay orgu sac bandi yapilisi 3 - Kolay Saç Bandı Yapılışı

Baş çevrenizin boyutu kadar olduğunda örgünüzü keserek bitirin. Örgü kesme tekniklerinden klasik olan iki ilmeği birlikte alma ve çıkan tek ilmeği sol şişe takıp yeniden 2 ilmeği birlikte alma tekniğini kullanın. Bu şekilde uzun bir parça elde edeceksiniz.

kolay orgu sac bandi yapilisi 4 - Kolay Saç Bandı Yapılışı

Örgünün arka yüzünden parçanızın kısa kenarlarını resimdeki gibi dikin.

kolay orgu sac bandi yapilisi 5 - Kolay Saç Bandı Yapılışı

İşte kolay saç bandınız hazır.

Aşağıdaki videoları izleyerek saç bandının nasıl bağlanacağını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bandana Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Bandana Nasıl Örülür, Bandana Nasıl Yapılır ve bandana yapımı erkek hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: kırmızı başlıklı kız pançosunun yapılışı,sac bandi orgu modelleri,yeni ogrenenler icin tig isi bandana,saç bandı modelleri ve yapılışı,örgü saç bandı modelleri ve yapılışı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
DMCA.com Protection Status