Örgü Modelleri

Kız Bebekler İçin Yazlık Örgü Elbise Modelleri Yapılışı

Kız Bebekler İçin Yazlık Örgü Elbise Modelleri Yapılışı

Kız çocukları için birçok farklı elbise modelleri örülmektedir ve özellikle bunu yaşlı kadınlar torunları için daha fazla uygulamaktadır. Örgü yapmak eliniz alıştıktan sonra çok kolaydır. Kız bebekler için yazlık örgü elbise modelleri yapılışı olarak araştırdığınızda karşınıza standart genel örgü şekli çıkacaktır. Her renkten kız bebekler için elbiseler örebilirsiniz. Bu sebeple sadece örgü standardını bilmeniz ve hangi rengi kullanmak istediğinizi bilmeniz yeterlidir.

Kiz Bebek Yazlık Elbise

 

Kız bebekler için yazlık örgü elbise modelleri yapılışı aslında çok zor değil. Örgü örmenin temellerini bilmeniz az çok yetecektir. Yazlık elbise modeli yapacağınız için, buradan mutlaka 1 numaralı, yani ince bir tığ kullanmanız gerekiyor. Her örgüde zincir çekmesini bilmeniz çok önemlidir ve her elbisede öncelikle yaka kısmından başlanır. Bu arada da her zincire ise 3 kez trabzan çekilir. Böylece 5 sıra boyunca devam edeceksiniz, fakat 14’üncü dolguya geldiğinizde ise aynı zincire 3’er trabzan yapmanız gerekiyor ki, elbiseniz genişleyebilsin. Bunu yaptıktan sonra ise 2 tane kol yeri yaparak bir örnek hazırlamış oluyorsunuz. Önce istediğiniz kadar sık iğne yapıyorsunuz ve sonrasında yaptığınız sık iğnelerin üzerine aralarında bir zincir olmak üzere, trabzanlar çekiyorsunuz.

Yazlık Kız Bebek Elbise Modeli

 

Kız Elbise Modeli Yazlık

Bir önceki yazımız olan Baharlık İpten Örgü Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde baharlık ip ile örgü nasıl yapılır, baharlık ipten örgü ve örgü nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status