Keçeden Çerçeve Yapımı

Keçeden Çerçeve Yapımı

Bu yazımızda sizler için keçeden kalp çerçeve yapımı konusunu işlemeye çalışacağız. Keçerleri kullanarak bir şeyler yapmak hem maliyeti düşük, hem de eğlence ve hobi olarak düşünebileceğiniz aktiviteler arasında. Sizin ile birlikte çocuğunuzun da yapabileceği hem de güzel vakit geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Yapacağınız ürünler için çok bir para harcamanız da gerekmediği için eğlenceli bir hobi haline gelecektir. Tabi bunları yaptıktan sonra internet siteleri aracılığı ile de satış yaparak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Keçe ile yapacağınız uğraşılarda zararlı maddeler bulunmadığı için kullanırken de içiniz rahat etmiş olacaktır. Daha fazla konuyu uzatmadan isterseniz keçe ile kalp çerçeve yapımı hakkında bilgileri vermeye başlayalım.

Malzemeleri sıralayacak olursak;

  • Suya dayanıklı malzemeden yapmış olduğunuz kalp şablonu,
  • Tercihen başka markalarda kullanılabilir ama bizim tercihimiz Nako markasının keçelerinden herhangi biri,
  • Sıcak su,
  • Yağ bazlı sabun,
  • Bir miktar tül,
  • Naylon,
  • Bambu servis,
  • Bir adet bez.

Kalp şablonunu uyguladığınızı düşünerek devam edecek olursak, kalp şablonu yaparken kullandığınız teknikten tek farkı, bambu servisin üzerine yapmıyoruz sadece şablonun üzerine yapıyoruz.

kalp çerçeve yapimi - Keçeden Çerçeve Yapımı

Kalp çerçeve yapımına başlayacak  olursak, kalp şablonu üzerine yatay ve dikey yün şerileri ikişer kat olacak şekilde yerleştirmeye başlıyoruz. Daha sonra şablonumuzun üzerine tek tarafına olacak şekilde yünleri yerleştiriyoruz. Bir sonraki aşamada ise tülleri üzerine yerleştiriyoruz. Ardından malzemelerimiz arasında bulunan su ve sabun ile birlikte elinizle yedirme işlemini uyguluyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken kenarlarının kuru kalmaması.

Daha sonra şablonumuzu ters çevirerek kuru kalan kenarlarını suyu kullanarak şablonun üst kısmına doğru bastırarak devam edin. Bir sonraki aşamada ise, yatay ve dikey yün şeritlerinin ikişer kat olmak üzere şablonumuzun üzerine doğru yerleştirelim. Üzerlerine tül koyuyoruz ve kenarlarının kuru kalmasını sağlayarak su ve sabun yardımı ile iyice yedirmeye devam edin. Kalp çerçeve yapımına devam edecek olursak.  Yine şablonumuzu ters çevirerek suyu kullanarak kenarlarını kıvırıyoruz. Elimizde kalan sonuca göre su ve sabun ile birlikte yedirdiğimiz yünler kalp şeklinde şablonumuzu tamamen kaplamış olacaktır.

Bir sonraki aşamada ise elimizdeki kalbi, bambu servisin içine koyarak rulo haline getiriyoruz. Yuvarlama işlemini bitirdikten sonra ise çerçevemizi tamamlamak için tek tarafının orta kısmını daire şekilde kesiyoruz ve şablonu çıkartıyoruz. Kestiğimiz kısmı yünün dağılmaması için su ve sabunu kullanarak düzelterek elimiz ile birlikte ovarak keçeleştiriyoruz. Daha güzel bir sonuç elde edebilmek için ise kalp çerçevemizi tekrar rulo haline getirip yuvarlıyoruz. En son işlem olarakta iyice durulayıp kuruması için bırakıyoruz. Kuruma işlemi de bittikten sonra içerisine sevdiklerinizin resimlerini koyarak sergileyebileceğiniz keçeden yapılmış kalp çerçevemiz hazır olmuş olacak.

 

Bir önceki yazımız olan 20 Adet En Şık Eldiven Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Terimleri: keçeden çerçeve yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
DMCA.com Protection Status