Örgü Modelleri

Havlu Kenarları Örnekleri

Havlu Kenarları Örnekleri

Havlu kenarları örnekleri, günlük kullanımda ya da çeyizlik ürünlerde olmazsa olmaz unsurlar arasında bulunmaktadır. Genellikle hanımlar tarafından kullanılan ve havlu kenarları örneklerinde işlenen bu şık motifler, hem havlularınızın hem de evinizin çok daha şık görünmesine yardımcı olacaktır. Çeyiz konusunda el emeği seven ya da dantel işleri ile alakalı olan hanımlar için havlu kenarları örmekleri stres atmak için birebir olabilmektedir. Bu yüzden pek çok bayan havlu kenarları örmeyi denemekte bunun için kendisine örmek amacı ile bir motif aramaktadır. Birbirinden farklı onlarca modeli ile ister kendiniz isterseniz de sevdikleriniz için birçok havlu kenarı oluşturmanız son derece mümkündür.

Havlu Kenarları Örnekleri Nasıl Oluşturulur?

Havlu kenarları örnekleri, niteliği itibari ile örmesi kolay dantel işleri arasında yer almaktadır. Genellikle iğne oyası olan bu kenarlar, önceleri havluya işlenilmeksizin dantel ipleri ve tığ yardımı ile batma ve çıkma tekniği ile örülmektedir. Burada örmek istediğiniz motifin şekline göre farklı bir örgü stili benimsenmekte, dantel işlemi sona erdiğinde havlu kenarı iğne ve iplik yardımı ile havluya dikilmektedir. Havlu kenarları örneklerinin her iki tarafında kullanılan bu havlu kenarı modelleri, çeyiz denilince internet üzerinden de satılan yegane unsurlar arasında yer almaktadır. Zira pek çok hanımın çeyizi için bu havlu kenarlarını çok beğendiğini ve çeyizlerinde de sıklıkla kullandıklarını söylemek çok doğru bir ifade olacaktır.

Havlu Kenarları Örnekleri Örmek İçin Nereden Başlamalı?

Havlu kenarları örnekleri örmek mi istiyorsunuz? Bunun için örgüye nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Siz de örgü modelleri, dantel işleri ve çeşitli el sanatları konusunda hanımlara bilgi vermek ve örnek modeller sunmak amacı ile kurulmuş olan internet sitemizi inceleyebilir, burada kendiniz için uygun modeller seçebilir ve yönlendirmeler eşliğinde bu dantelleri örmeye başlayabilirsiniz. Ancak bildiğiniz gibi örgü örmek için bir alt yapının olması gerekmektedir. Basit örgü örme teknikleri ile siz de örgüye adım atabilir, ister şiş ya da yün kullanarak isterseniz dantel ipi ve tığ ile birbirinden güzel şekiller yaratarak çeyizleriniz için havlu kenarları örneklerinden en güzel parçaları bizzat yapma imkanı bulabilirsiniz.

Videoyu izleyerekte yeni havlu kenarları örnekleri ve yeni motifler hakkında videolu olarak öğrenebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Banyomuzu ve Fayansımızı Nasıl Temizlemeliyiz? başlıklı makalemizde banyo fayansı temizlemek, banyo fayanslarındaki kireç nasıl temizlenir ve banyo nasıl temizlenir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status