Gözaltı kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Gözaltı kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Bayanlar gülmeyi seven ve gülümsemenin en çok yakıştığı varlıklardan biridir. Gülümserken masumiyeti ortaya koyan bayanlar da bir süre sonra bu gülümseme sayesinde kırışıklıklar oluşmaktadır. Bir de yaş ilerleyince bu kırışıklıklara engel olmak daha da zorlaşmaktadır. Şimdi bu kırışıklıkları gidermek için kullanabileceğimiz basit yöntemleri okuyucularımıza sunuyoruz.

İlk olarak bitkisel yağları bu bölgede kullanabiliriz. Ancak her bitkisel yağ bu konuda etkili olmayabilir. Bu yüzden kayısı çekirdeği yağı, badem yağı ve avakado yağı kullanılabilir. Hatta bu yağları kullanmadan önce de zeytinyağı ile de kırışıklıkları yumuşatabilirsiniz. Böylece diğer yağların kullanımı daha rahat olacaktır ve yağlar daha etkili hale gelecektir.

Göz Altı Kırışıklıkları için Maske

Göz altı kırışıklıkları için kremlerde kullanılabilir ancak bitkisel ürünler kullanmak her zaman daha sağlıklıdır. Bu yüzden okuyucularımıza bitkisel bir karışım tarifi vereceğiz. Maske için;

  • 1 kahve fincanı soya yağı
  • 1 kahve fincanı badem yağı
  • Yarım kahve fincanı avakado yağı

Bu üç yağı karıştırıp parmak uçlarınızla karışımı göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı gece yatmadan önce uygulayın ve sabaha kadar göz çevrenizde kalsın. Sabah uyandığınızda yüzünüzü güzelce yıkayarak kurulayın. Göz çevresinde ki değişikliği kısa sürede fark edeceksiniz.

Dikkat Edin!

Verdiğimiz yöntemlerin dışında beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bol bol su içmek göz altı kırışıklıklarınızın azalmasına sebep olacaktır. Ayrıca meyve tüketmekte hatta elma ve ananas tüketmekte kırışıklık tedavisinde kullanılan bir numaralı kırışık gidericilerdir. Son olarak da salatalık suyu kullanımı çok etkilidir. Cildimize kaybettiği elastik etkisini kazandırır.

 

Bir önceki yazımız olan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde doğal tırnak bakımı, evde tırnak bakımı ve tırnak bakım önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Örgü modelleri, Tığ İşi, İğne Oyası, El İşi, Kadın Hobileri

Gözaltı kırışıklıkları Nasıl Giderilir? Gözaltı kırışıklıkları Nasıl Giderilir? |
DMCA.com Protection Status