Örgü Modelleri

Derya Baykal Örgü Modelleri

Derya Baykal Örgü Modelleri

Derya Baykal yaptığı televizyon programı ile yüzlerce örgü modeli vermekte. Her programda değişik, şık, farklı, modern tarzda örgü yapılışlarını izleyicilere anlatıyor. Derya Baykal’ın programında bebek patik ve yelekleri, bayan şalları, örgü çantalar, erkek ve bayan hırkaları, süveter ve yelekler ile binlerce örgü türünü anlatılıyor.Programda en çok göze çarpan farklı uygulamaların yapılmasıdır. Derya Baykal örgü modellerinden örnekler verelim.

Derya Baykal Örgü Modelleri Yapılışı

Çok beğeneceğinizi umduğum bir hırka tarifi vereceğim. Bu hırka yedi numara şiş ile haraşo yapılarak örülüyor. On beş katlı makine yününden sekiz yüz gram almanız yeterli gelir. Şişe atmış ilmek yapılır. Kırk ön kırk arka olmak üzere seksen diş örülür.Kol yuvasına gelindiğinde iki yandan üçer ilmek azaltılır.Daha sonra dört sırada bir ilmek azaltılır.

Ön kısmın yapılışında da otuz sekiz ilmek takılır. Seksen sıra haraşo örülür. Kol oyuntusunda üç ilmek azaltılır. Ardından dört sıradan sonra bir ilmek azaltılır. On yedi ilmek kalana kadar devam edilir. Önün diğer eşi de aynı şekilde örülür.

Kol yapımına kırk iki ilmek ile başlanır.Kol yuvasına gelindiğinde iki yandan üçer ilmek kesilir.ardından altı sıra aralıkla bir ilmek kesilir.On iki ilmek kalana kadar devam edilir.On iki ilmek aynı anda kesilir.

Derya Baykal Örgü Modellerinde en dikkat çeken örgü modellerinden biri de dikişsiz yelek modelidir.

Örgü modelleri sitemizde yer alan tüm modellerin tek adresi olan Örgü modelleri sitemizden ulaşabilirsiniz.

Şiş ile örülen yeleği yüz kırk ilmek olarak başlıyoruz. Yedi numara şiş ile örülmesi örneği güzel düşürüyor.  Örnek iki ters iki düz olarak boyu otuz beş santim kol kesintisine kadar devam ediyoruz.  Atmış atmış olarak iki öne seksen ilmek de arka kısmına ayırıyoruz. Her bir parçayı otuz santim olarak örüyoruz. Kolları da tamamladıktan sonra bütün parçaları tek şiş yardımıyla birleştiriyoruz.

Derya Baykal Örgü Modelleri için Kaynak Siteler

Kaynak olarak sizlere daha çok örnek bulabileceğiniz bir örgü modelleri sitesi daha önerebiliriz. Örgü modelleri kelimesinden kaynak siteye ulaşabilirsiniz.

Üç santim boyun ördükten sonra ilmekleri çifter alarak yarıya düşürüyoruz. Üç santim ördükten sonra aynı anda kesiyoruz.

En Çok kullanılan Derya Baykal Örgü Modelleri aşağıda galeri olarak sunulmuştur.

Derya Baykal Örgü Modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status