Örgü Modelleri

Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?

Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?

Çiçekli lif örmek isteyenler için nasıl yapıldığı hakkında kısa bilgi vermek istersek. Lifin kendisini kare şeklinde fakat içinde çiçek desenini yapılmasının anlatacak olursak bu modeli yapabilmek için üçlü fıstık örgü yöntemini kullanılmaktadır. İlk olarak 23 adet fıstık örgüsü yapılmakta daha sonra 2 fıstık örgüsü yapıp ilk sıra için iki fıstık önceki fıstığın tepesine de yeni fıstık oluşturuyor sonra üç fıstığı birbirine bağlanıyor, bu şekilde ilk sıra yapıldıktan sonra diğer sırada ilk olarak beyaz ipten 10 fıstık yeşilden 3 ve yine beyazdan 10 üçlü fıstık yapıyoruz. Diğer sıraya geçtiğimizde ilk önce 9 beyaz üçlü fıstık, 1 yeşil , 1 beyaz , 1 yeşil , 1 beyaz 1 beyaz ve 9 beyaz üçlü fıstık yapıyoruz.

 

Diğer sıraya geçtiğimiz de 8 beyaz 2 yeşil 1 beyaz 1 yeşil ve 8 beyaz şekilde üçlü fıstık model tarzında yapıyoruz. Sonraki adım da 7 beyaz 3 yeşil 1 beyaz 1 yeşil 1 beyaz 3 yeşil ve 7 beyaz fıstık yaptıktan sonra 6 beyaz 4 yeşil 1 beyaz 1 yeşil 1 beyaz 4 yeşil ve altı beyaz dan sonra sıra çiçeği oluşturmak istediğiniz Model’e  göre fıstıkları işliyorsunuz. Ama son sırayı yapılacağı zaman sadece beyaz iplik kullanılıyor ve pembe iplikle de lifin çerçeveyi yaparak çiçekli lif modelinin bitirmiş olunuyor.

Bir önceki yazımız olan Eldiven Lif Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde eldiven lif modelleri ve yapılışı, eldiven lif nasıl örülür ve Eldiven Lif Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status