Çeyizlik Nevresim Takımları

Çeyizlik Nevresim Takımları

Çeyizlik nevresim takımları, evlenecek genç kızların çeyizlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Günlük hayatta evimizde yatak odalarımızda ya da misafir odalarımızda nevresimlere sıkça yer vermekteyiz. Nevresimlerin, evlenecek kişilerin olmazsa olmazları arasında olduğunu da söyleyebiliriz. Bununla birlikte, nevresim takımlarını hazır olarak satılabileceği gibi, halen kendi el emeği olarak nevresim dokuyan pek çok kişi bulunmaktadır.

Çeyizlik nevresim takımları genellikle dantel detaylardan oluşmakta, üzerinde yoğun işçilik gerektirmektedir. Ortalama hıza sahip olan bir kişi, çift kişilik bir nevresim takımını 15 gün içerisinde bitirebilmektedir. Çeyizlik nevresimler, dilediğiniz boy ve ölçülerde, istediğiniz renk ve boyutlarda örülebilen, şık ürünlerdir. Şimdi size nevresim takımı ve bu takımların örülmesini anlatacağız.

eyizlik Nevresim Takımları 2 - Çeyizlik Nevresim Takımları

Çeyizlik Nevresim Nasıl Örülür?

Çeyizlik nevresim elde etmek istiyorsanız, elinizde mutlaka hazır bir kalıp olması gereklidir. Zira tek başına sıfırdan bir nevresim takımı örmek, kalıbı olmaksızın neredeyse imkansıza yakındır. Yakın çevrenizden ya da internet sitemizden kolayca bulabileceğiniz kalıplar ile siz de çeyizlik nevresim örmeye başlayabilirsiniz. Dantel, istediğiniz her formatta örülebilen, doğru bir işleme ile üzerinde her şekli çıkarabileceğiniz tekniklerdendir. Özellikle yeni evlenmiş kişilerin pek çoğunun yatak odalarında kullanmak amacıyla dantel detayları kullandığını söylersek, çeyizlik nevresim takımlarının neden bu kadar revaçta olduğunu da anlamış oluruz.

 

 

Eskiden çeyizlik nevresimler sıfırdan ince ince işlenirken, günümüzde hazır tekstilin artmasından dolayı, hanımlar artık diledikleri ürünü çeyizlik satan marketlerden kolayca alabilmektedirler. Bununla birlikte, halen kendi zevklerine uygun olarak almış oldukları nevresim takımlarının üzerinde dantel detaylar ile farklılık yaratan pek çok kişi de bulunmuyor değil.

eyizlik Nevresim Takımları Modelleri 1 - Çeyizlik Nevresim Takımları

Çeyizlik Nevresim Pembe Modası

Çeyizlik nevresim deyince, her birimizin aklına şirin mi şirin pudra ya da beyaz tonlarında işlemeler gelmesi son derece normal değil mi? Her ne kadar hazır tekstil hayatımızın dört bir yanına sızmış olsa da, pek çok kişi çeyizlik nevresim takımlarında da pembe ve tonlarını tercih ediyor. Çeyizlik nevresim takımlarının olmazsa olmazları arasında yer alan bu renk, pek çok kişi için oldukça avantajlı bir duruma tekabül ediyor. Siz de bu modelleri kullanabilirsiniz.

Nevresim Takımları 1 - Çeyizlik Nevresim Takımları

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Yazma Modelleri başlıklı makalemizde tığ işi yazma kenarı, tığ işi yazma kenarları ve tığ işi yazma modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Çeyizlik Nevresim Takımları |
DMCA.com Protection Status
Örgü modelleri | lif modelleri