Örgü Modelleri

Amigurumi Kalp Nasıl Yapılır?

Amigurumi Kalp Nasıl Yapılır?

Sanırım herkesin sevgiyi anlatma yöntemleri değişiktir. Bazılarımız kağıttan, ahşaptan ve zaman zaman da yiyecek olarak ki genellikle kurabiyeler ile sevgimizi anlatma yöntemlerine başvuruyoruz. Siz de tahmin edeceksiniz ki bazılarımız da kalpler ile sevgiyi anlatıyor.

Amigurumi Kalp Yapımı

Peki sizlere örgü ile kalbi anlatmanızı önersek? Sevdiğinize el emeğiniz ile öreceğiniz bir şeyler verebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere örgü ile amigurumi kalp nasıl yapılır ondan bahsediyor olacağız.

Amigurumi Kalp Yapımı

Soluğu bu sitede aldıysanız korkmayın, zaten az da olsa örgü biliyor ya  da bu işlere niyetli olduğunuzu var sayarsak sizin için çokta zor olmayacaktır. Evinizde bulduğunuz malzemeler ile bile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı ve örnek olarak verdiğimiz videoyu izleyerek sizlerde amigurumi kalp yapımı hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Amigurumi Kalp Yapımı  Malzemeleri;

Amigurumi kalp yapımı için gerekli olan malzemelerimizi sıralayacak olursak istediğiniz renkte yün bir ip, makas, tığ, kalbin içini doldurabilmek için elyaf, çöp şiş ve koyacağınız işaretleri kaybetmemeniz için işaretleyici bir şeyler sizin işinizi görecektir.

Amigurumi Kalp Yapımı

Amigurumi tekniği kullanarak yapacağımız amigurumi kalp yapımı tığ kullanarak sık iğne ile yapılabilir. Tek yapmamız gereken azaltarak ve arttırma yöntemi ile istemiş olduğunuz şekli elde edebilirsiniz. Amigurumi kalp yapmak için sihirli halka yaparak başlayabilirsiniz. Sihirli halka tekniğini yapabilmek için kullanacağınız ipi işaret ve orta parmaklarınız üzerinde dolamalısınız. Dolamış olduğunuz ipin birleşim kısımlarından sıkıca tutarak parmağımızdan çıkardığınız şekil ile sihirli halkayı elde etmiş olacağız. Şimdi sırada ise; yapmış olduğumuz sihirli halkanın içerisini sık iğne ile doldurmak ve belirlediğiniz sıralarda bu sık attığımız iğne sayısınız arttırmak ve azaltmak var. Sık iğneler ile oluşturacağınız iki parçayı birleştirme yöntemi kullanarak kalp kısmının üst tarafını oluşturabilirsiniz. Daha sonra oluşturulan iki parçayı birleştirerek devam edebilirsiniz.

Amigurumi kalp modelinde amaçlanan yumuşak olması ve yumuşak bir model elde edebilmek. Elinizi içerisine sokabileceğiniz bir kısım bırakarak içerisine hazırlamış olduğunuz elyafları doldurarak örgüyü tamamlayabilirsiniz. Artık sizin el emeğiniz ile yapılmış olan amigurumi kalp modelini tamamlamış oldunuz.

En son olarak kalbin içerisinden geçireceğiniz çöp şişin uçlarına uygulayabileceğiniz farklı ( beyaz ) renkte ip kullanarak ok geçirebilirsiniz.

Aşağıda yer alan video sayesinde değişik bir amigurumi kalp yapılışı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca sitemizin en çok ziyaret alan kategorilerinden olan Amigurumi kategorisinde birbirinden farklı model ile değişik örgü modelleri bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Heidi Amigurimi Oyuncak Yapımı başlıklı makalemizde heidi amigurimi nasıl yapılır, Heidi Amigurimi yapımı ve örgü oyuncak yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yasemin Aydın dedi ki:

    Yazınız sayesinde bu modeli bende yaptım. Çok şirin oldu. Teşekkür ederim. ☺️

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status